Bankacılık & Finans

Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış binlerce müşterinize ve yüzlerce şubenize lokasyon analitiği sayesinde sorunsuz hizmet verin.

Maptriks’in bankacılık ve finans için geliştirdiği akıllı çözümler ile konum tabanlı bankacılığa geçiş yapabilirsiniz. Lokasyon verisi ile şubelerinizin müşteri profillerini kapsamlı biçimde segmente edebilirsiniz. Şubenizin verimliliğini ve karlığını ölçebilir, yeni şube ve ATM’leriniz için optimum karlılık elde edeceğiniz stratejik lokasyonları tespit edebilirsiniz.

  • Yer Seçim Analizi: Maptriks’in demografik veri setlerinden faydalanarak hedef müşteri kitlenizin nerelerde yaşadığını öğrenerek, yeni şube ve ATM’leriniz için optimum lokasyonlarda yer seçebilirsiniz.

  • Catchment Analizi: Catchment (erişim alanı) analizi sayesinde şube ve ATM’lerinizin hem yaya hem de araçlar için coğrafi olarak ne kadarlık bir alana hizmet verdiğini tespit edebilir, buradaki rekabeti ölçümleyebilirsiniz.

  • Potansiyel Müşteri Analizi: Maptriks’in bankacılığa özel geliştirilmiş modelleri ile lokasyon tabanlı mevduat ve kredi potansiyellerini analiz edebilir ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

  • Şube Verimlilik Analizi: Şubelerinizin karlılığını lokasyon tabanlı analiz ederek şube ağınızı optimize edebilirsiniz.

  • Sektör Takip Raporu: Sektördeki tarihsel değişimi takip edebilirsiniz.