Otomotiv

Maptriks’in otomotiv sektörü için sunduğu akıllı çözümler sayesinde makro ölçekten mikro ölçeğe yeni bayileriniz için karlılığı yüksek stratejik lokasyonları keşfedin.

Uzun ve kısa vadeli gelişim stratejilerinizi planlarken yol gösterici lokasyon analizleri sayesinde rekabet üstünlüğü elde edin.

  • Bayi Ağ Optimizasyonu: Mevcut bayilerinizin etki alanlarını coğrafi olarak hesaplayarak yeni bayilerinizin hangi lokasyonlarda konumlanması gerektiğine karar verebilirsiniz. Türkiye pazarında etkili olabileceğiniz en doğru bayi sayısı ve konumlarını analiz etme imkanıyla birlikte yanlış lokasyonlarda yatırım yapma riskini minimuma indirebilirirsiniz.
  • Satış Operasyon Yönetimi: Satış noktalarınızı lokasyon bazında analiz ederek satış oranlarınıza göre stok planlamanızı yapabilirsiniz. Doğru miktarda ürünü doğru lokasyonlara kanalize ederek stok sorunları yaşamanın önüne geçebilirsiniz. Böylece saha operasyonlarınızın verimliliğini attırabilirsiniz.
  • Pazar Potansiyel Analizi: Maptriks’in zengin demografik veri setleri ile potansiyel müşterilerinizi keşfedebilirsiniz. Rekabetin güçlü olduğu otomotiv sektöründe rakiplerinizin konumlanma stratejilerinizi analiz edebilir hem de yeni pazarları rakiplerinizden önce keşfederek bir adım öne geçebilirsiniz.
  • Potansiyel Müşteri Analizi: Maptriks’in otomotive özel geliştirilmiş modelleri ile potansiyel müşterilerinizin nerelerde yaşadığını keşfederek onlara ulaşabilirsiniz.