Sigorta

Sigortacılık sektöründe lokasyon verisi ile mekansal analizler yaparak doğal afet ve suç gibi konularda risk durumlarınızı planlayın.

Firmanıza Değer Katacak Çözümlerimiz Neler?

  • Bölgesel Hayat Sigortası Potansiyeli: Maptriks’in zengin demografik veri setleri ile hedef kitlenizin nerede yaşadığını keşfederek potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.
  • Yer Seçimi: Maptriks’in sigorta şirketlerine özel geliştirdiği acente yer seçim modeli ile sigorta acenteleriniz için optimum lokasyonlarda konumlanabilirsiniz.
  • Geocoding & Veri Entegrasyonu: Müşterilerinizin adreslerini koordinatlandırma ve standartlaştırma süreçlerini yürütebilirsiniz. Böylece adres bilgilerini analiz süreçlerinde güçlü bir veri kaynağı olarak kullanılır kılabilirsiniz.
  • Dinamik Pazar Trend Analizi: Dinamik pazar trend analizi ile bulunduğunuz lokasyonda ticaret sektörünün dağılım trendini gözlemleyebilir ve rekabeti takip edebilirsiniz. Pazarı yakından takip etmenizi sağlayan bu analiz sayesinde rakiplerinizin bir adım önüne geçerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.